Prosím o strpení, pracuji opravdu usilovně...
INSTITUT BERNARDA BOLZANA
Otevřené kurzy
Rekvalifikace
Kurzy na míru
MBA
Vyhledávání
Dle místa konání:
v
Dle měsíce konání:
v
Dle oblasti školení:
v
Dle příjmení lektora:
v
Dle názvu kurzu:
v
Dle slov z názvu:
Vyhledat

Klikem na hlavičku sloupců v tabulce můžete řadit zobrazené kurzy dle kritéria vzestupně či sestupně.

Informace o kurzu
Název kurzu: Úvod do problematiky duševní hygieny pracovníků v přímé péči v sociálních službách
Vážení účastníci, velmi se omlouváme, ale z technických důvodů byl seminář přesunut do Hotelu SAVOY, B. Smetany 1, České Budějovice. Všem se omlouváme za způsobené komplikace.
Akreditace: MPSV ČR
2015/1131-PC/SP/PP
Lektor: Bc. Blanka Miličková
Přihlásit
Termín konání: 21. 5. 2019 Číslo kurzu (VS): 19300
Tisk
Čas konání: 9:00 - 16:30 Cena bez DPH: 1850 Kč
Místo konání: České Budějovice Cena s DPH: Akreditovaný kurz osvobozený od DPH
Adresa: Hotel SAVOY, B. Smetany 1, České Budějovice
Počet vyuč. hodin: 8
Bezbariérový přístup  

Komu je kurz určen:


Účastník  kurzu získá základní informace o fenoménu syndromu vyhoření, o principech jeho vzniku a rizicích, která představuje, dále o jeho projevech a o vlivu na zdraví pracovníků zajišťujících přímou péči. Absolvent programu si uvědomí důležitost prevence vzniku syndromu vyhoření a seznámí se s nástroji a metodami duševní hygieny, které výraznou měrou pomáhají syndromu vyhoření předcházet, popř. s ním bojovat. Součástí kurzu je nácvik v rámci skupinových modelových situací, podnětné a prakticky využitelné poznatky o možném zvládání sebe sama, zvláště s ohledem na náročnost svého profesního života zaměřeného na přímou péči o klienty.

Přínos kurzu:


Účastník  získá, prostřednictvím probrané látky a pomocí nácviku v rámci skupinových modelových situací, podnětné a prakticky využitelné poznatky o možném zvládání sebe sama, zvláště s ohledem na náročnost svého profesního života zaměřeného na přímou péči o klienty. Cílem kurzu je představit účastníkům problematiku duševní hygieny pracovníků přímé péče v sociálních službách a její praktický význam pro jejich činnost. Účastníci programu se dále seznámí s pojmem syndromu vyhoření, jeho příčinami, projevy a s možnostmi jeho prevence prostřednictvím technik  duševní hygieny. Účastníci kurzu budou v rámci programu upozorněni na možná rizika vzniku syndromu vyhoření při výkonu své profese. Součástí kurzu bude praktický nácvik zvládání modelových zátěžových situací, které se budou odehrávat v rámci skupinových modelových situací.

Program kurzu:


1. Úvod


2. Zdraví

  • Definice zdraví. Determinanty zdraví, jejich charakteristika a kvantifikace determinantů.

3. Stres

  • Definice stresu, typy stresových situací, jejich charakteristika. Reakce člověka na stresové situace. Stres jako komplexní adaptační odpověď organismu na zátěž.

4. Syndrom vyhoření

  • Definice syndromu vyhoření, profese spojené se syndromem vyhoření, příznaky syndromu vyhoření. Osobnostní typologie a způsob, jak se k stresu dopracovat sám.


5. Náročné životní situace a techniky vyrovnávání se s nimi

  • Vliv každodenního stresu a emocí na duševní zdraví pracovníků přímé péče v sociálních službách. Techniky vyrovnávání se s náročnými životními situacemi a jejich aplikace při skupinových modelových situacích.

6. Závěr

  • Diskuse  - rekapitulace kurzu

 


Poznámka:

Vážení účastníci, velmi se omlouváme, ale z technických důvodů byl seminář přesunut do Hotelu SAVOY, B. Smetany 1, České Budějovice. Všem se omlouváme za způsobené komplikace.